Ilustračná fotka. Mestský úrad v Žiline. Foto: Mesto Žilina

Mesto čelí kritike občanov, pre platbu za parkovanie nemá každý platobnú kartu, prípadne smartfón

Od januára môžu Žilinčania a návštevníci mesta platiť za parkovné jednoducho a pohodlne už aj prostredníctvom mobilnej aplikácie 𝗘𝗮𝘀𝘆𝗣𝗮𝗿𝗸.

Aplikácia EasyPark na Slovensku nahradila dobre známu aplikáciu MPLA, s ktorou bolo možné platiť v Bratislave, Košiciach či Trenčíne.

EasyPark je európskym lídrom v oblasti parkovania, takže aplikáciu je možné využívať aj u našich susedov v Českej republike, Rakúsku, Maďarsku a ďalších európskych krajinách. Stačí vám jedna aplikácia, v slovenčine a so slovenskou zákazníckou podporou.

Ak ste aplikáciu doteraz nepoužívali, môžete si jednoducho stiahnuť zo služby Google Play alebo App Store. Jej inštalácia trvá niekoľko sekúnd a registrácia len niekoľko kliknutí. Vyplníte svoje telefónne číslo, registračnú značku auta a zvolený spôsob platby. Keď potrebujete zaplatiť, stačí potvrdiť miesto a vybrať plánovanú dĺžku parkovania. Aplikácia umožňuje platiť parkovné po minútach namiesto celej polhodiny.

Mesto je v posledných dňoch konfrontované otázkami občanov, ktorí prichádzajú do Žiliny pracovne prípadne na návštevu rodinných známych. Pri parkovacích automatoch sú však bezradní ak majú len „hotovostˇ“ a platby za parkovanie sa vyžadujú lem cez platobnú kartu prípadne aplikáciu.

Pri starších ročníkoch poberateľoch dôchodkov, ktorí často už nepracujú a nemajú k dispozícii osobný účet s platobnou kartou je problém pri platbách za parkovanie na území mesta Žilina.

Viacerí síce majú smartfóny, ale nemajú v nich aktivované platby cez internet, kedže nevlastnia platobný prostriedok ako je platobná karta vydaná bankou. Mesto Žilina neplánuje dokúpiť automaty pre platby hotovosťou.

Podobné príspevky