Foto: FACEBOOK\Polícia SR - Trenčiansky kraj

Vodič po nehode napadol vyslanú policajnú hladku

Hliadka z Obvodného oddelenia PZ v Prievidzi bola vyslaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastrálnom území mesta Bojnice. Podľa oznámenia na linke 158 mal muž, ktorý javil známky požitia alkoholu, naraziť s vozidlom do zvodidiel a potom spolu so svojím psom odísť na neznáme miesto.

Hliadka spozorovala muža so psom kráčajúceho pešo po ceste. Ten pred policajtami začal utekať. Preskočil zvodidlá a snažil sa schovať.

Policajti muža vyzvali, aby sa s nimi presunul k ich služobnému vozidlu. Muž však začal byť agresívny. Najskôr udrel do hlavy jedného člena hliadky a následne sa snažil druhému vykrútiť ruku, ktorú mu aj udrel o služobné vozidlo. Policajti na muža použili donucovacie prostriedky a spacifikovali ho.

Muž sa po celý čas policajtom vyhrážal zabitím a kričal na svojho psa, aby ich roztrhal. Jednému zo zasahujúcich policajtov boli útokom muža spôsobené zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Útočník bol po zadržaní umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ z Prievidze obvinil 56-ročného muža z prečinu Útok na verejného činiteľa. Zároveň prokurátorovi odovzdal spisový materiál spolu s návrhom na podanie obžaloby.

Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Podobné príspevky