Foto: FACEBOOK\Polícia SR - Žilinský kraj

Hasiči sa v Žilinskom kraji celú noc nezastavili

Vo viacerých lokalitách komplikuje dopravu na Štedrý deň sneženie či neupravená vozovka. Upozornila na to Slovenská správa ciest (SSC).

„Z dôvodu silného sneženia je znížená viditeľnosť na 100 m v lokalitách Beluša, Dolné Kočkovce, Bytčica, Predmier, Považská Teplá, Považský Chlmec, Horný Hričov, Ovčiarsko, Ladce, Sverepec, Hričovské Podhradie a Bánovce nad Bebravou,“ uviedli cestári na portáli zjazdnost.sk.

Varovali tiež pred silným snežením v okolí Trstenej, Trenčína a Machnáča. „Horský priechod Pezinská Baba je uzatvorený pre všetky vozidlá „ oznamuje SSC. Pripomína, že viacero horských priechodov, napríklad Donovaly, Šturec či Príslop, je uzatvorených pre nákladnú dopravu.

Stellacentrum informuje o tom, že pre nákladnú dopravu je uzatvorený aj úsek Tisovec – Muráň – Červená Skala. „Úsek je ťažko prejazdný i pre osobnú dopravu,“ dodáva. S neupravenými vozovkami musia vodiči rátať v Prešove a okolí Sabinova a aj na Dargove. „Pri topení snehu rátajte na obvyklých miestach s vysokou vodou na vozovke!“ upozorňuje portál Stellacentrum.

Podobné príspevky