Hmla a poľadovica sa môžu v pondelok ráno tvoriť na celom Slovensku

V okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Ružomberok, Brezno a Banská Bystrica zase treba v pondelok počítať s víchricou na horách.

(TASR) – Na celom Slovensku sa môže v pondelok ráno tvoriť poľadovica. Počítať tiež treba s hmlou s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre všetky okresy výstrahy prvého stupňa. Tie platia do 9.00 h.

Výskyt hmiel aj poľadovice je v daných oblastiach aj ročnej dobe bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. (…) Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia),“ doplnili meteorológovia.

V okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad, Ružomberok, Brezno a Banská Bystrica zase treba v pondelok počítať s víchricou na horách. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ dodal SHMÚ.

Podobné príspevky