Na archívnej snímke trolejbusy v areáli Dopravného podniku mesta Žilina. Foto: TASR - Erika Ďurčová

V Žiline majú desiatky obnovených zastávok hromadnej dopravy

Rekonštrukčné práce zahŕňali kompletnú výmenu podložia zálivu zastávky, ktorého výšku prispôsobili tak, aby bola bezbariérová.

Žilina 4. decembra (TASR) – Mesto Žilina má za sebou tretiu etapu modernizácie zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). Rekonštrukčné práce robili od marca tohto roka, obnovili ich 13. Spolu je tak v meste nateraz zmodernizovaných 47 zastávok. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou mestského úradu Katarína Gazdíková.

Rekonštrukčné práce zahŕňali kompletnú výmenu podložia zálivu zastávky, ktorého výšku prispôsobili tak, aby bola bezbariérová. „Zvýšila sa kapacita a priepustnosť zálivov, čím sa skvalitní plynulosť cestnej premávky najmä počas dopravných špičiek. Súčasťou zmodernizovaných zastávok je automat na cestovné lístky, prístrešok, lavička a odpadkový kôš,“ priblížila Gazdíková. Konštrukcia prístrešku zastávok má neutrálnu antracitovú farbu.

„Cestovanie mestskou hromadnou dopravou namiesto využívania vlastných automobilov prispieva k odľahčeniu dopravy a zároveň k zlepšeniu kvality ovzdušia. Preto je naším cieľom zatraktívniť cestovanie MHD jej modernizáciou a investíciou do kvalitných služieb pre cestujúcich,“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Projekt financovali z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 1.344.000 eur. Zvyšnú časť vo výške 160.000 eur dofinancovalo z rozpočtu me

Podobné príspevky