Foto: L. Mikuláš

Mikulášania opäť ukazujú veľké srdce, posielajú peniaze východoslovenským 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐬𝐩𝐫á𝐯𝐚𝐦 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐢𝐡𝐧𝐮𝐭ý𝐜𝐡 𝐳𝐞𝐦𝐞𝐭𝐫𝐚𝐬𝐞𝐧í𝐦

Októbrové zemetrasenie na východe krajiny zničilo cesty, domy, školy, kostoly, múzeá aj ďalšie budovy. Celkové škody rátajú obce a Prešovský samosprávny kraj v miliónoch. 😢🫂 Liptovský Mikuláš pomôže, na transparentný účet, ktorý zriadilo Združenie miest a obcí Slovenska, pošle zo svojho rozpočtu 𝟑𝟎𝟎𝟎 𝐞𝐮𝐫. Návrh primátora Jána Blcháča odobrili poslanci mestského zastupiteľstva. Príspevkom sa bude naša radnica podieľať na likvidácii následkov zemetrasenia, čím 𝐩𝐨𝐦𝐨̂𝐳̌𝐞 𝐨𝐛𝐲𝐯𝐚𝐭𝐞𝐥̌𝐨𝐦 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐢𝐡𝐧𝐮𝐭𝐲́𝐜𝐡 𝐨𝐛𝐜𝐢́.

🙏Za pár sekúnd prišli rodiny na východnom Slovensku o svoje domovy, dediny sa zmenili na staveniská, preto je v týchto ťažkých chvíľach každá pomoc neoceniteľná. Mikulášania nie sú ľahostajní a neváhajú sa pridať k pomoci.

Mikulášska radnica už viackrát podala pomocnú ruku po nešťastiach samosprávam v rôznych častiach Slovenska. Naposledy sme v lete poslali peniaze Banskej Štiavnici na odstraňovanie následkov požiaru, predtým sme po výbuchu bytovky na Mukačevskej v roku 2019 finančne podporili Prešov, po prírodnej katastrofe vo Vrátnej v roku 2014 Terchovú alebo rodiny baníkov a záchranárov v Handlovej po výbuchu v bani v roku 2009. Rok predtým Mikulášania pomohli aj obetiam havárie autobusu z Košíc. Zapojili sme sa tiež do humanitárnej pomoci pre Ukrajinu poukázaním financií pre Slovenský Červený kríž a Spišskú katolícku charitu.

Podobné príspevky