Foto: Liptovské múzeum v Ružomberku

Expozíciu o dejinách Ružomberka v Liptovskom múzeu vynovili, stála expozícia ružomberskej histórie nie je žiadnou novinkou

Expozícia je koncipovaná tak, aby potešila každého návštevníka bez ohľadu na to, či sa dejinami mesta zaoberá profesionálne alebo je to iba jeho vášňou.

Ružomberok 2. decembra (TASR) – V Liptovskom múzeu v Ružomberku otvorili vynovenú expozíciu zachytávajúcu dejiny mesta. Zobrazuje najmä činnosť obyvateľov mesta v záujmových spolkoch či športových kluboch. Múzeum o tom informovalo na svojom webe.

Stála expozícia ružomberskej histórie nie je žiadnou novinkou. Rovnomennú expozíciu otvorili v minulých rokoch, avšak po rokoch už prestala plniť svoju funkciu a múzeum sa rozhodlo ju kompletne pretvoriť. „Vystavené sú desiatky zbierkových predmetov, z ktorých mnohé boli uplynulé roky v depozitároch múzea. Návštevník tak uvidí niektoré predmety po dlhých rokoch,“ priblížili z múzea.

Ako dodali, expozícia je koncipovaná tak, aby potešila každého návštevníka bez ohľadu na to, či sa dejinami mesta zaoberá profesionálne alebo je to iba jeho vášňou. Svoje miesto v nej majú rôzne športové ocenenia a dresy. Medzi zbierkami sa nachádzajú aj policajné či hasičské helmy a náčinie, staré fotoaparáty či technika pre fotografov.

Podobné príspevky