Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Z cesty medzi Ružomberkom a Donovalmi na zimu odstránili semafory

Ide o úsek cesty v extraviláne obcí Liptovská Osada a Liptovská Lúžna. Tá je spojnicou medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou.

Liptovská Osada 30. novembra (TASR) – Z cesty prvej triedy medzi Ružomberkom a Donovalmi na zimu odstránili semafory. Motoristi sa tak v tomto úseku nateraz nezdržia. Rekonštrukcia bude pokračovať budúci rok. Pre TASR to potvrdil Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

„Aktuálne je hotových približne 65 percent všetkých stavebných prác. Pre zimnú údržbu už bola doprava na stavbe obnovená v celom šírkovom i dĺžkovom profile, práce prebiehajú mimo telesa cesty,“ priblížil Guzi s tým, že ďalšie stavebné práce na vozovke budú pokračovať na jar budúceho roka.

Ide o úsek cesty v extraviláne obcí Liptovská Osada a Liptovská Lúžna. Tá je spojnicou medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou. Na semaforoch sa najmä pred víkendom či počas sviatkov tvorili kolóny.

Modernizáciou chcú podľa Guziho odstrániť zlý stavebno-technický stav vozovky, odvodňovacích zariadení, mostných objektov a zvýšiť bezpečnosť. „Celý úsek v dĺžke piatich kilometrov komplexne opravíme, zrekonštruujeme vozovku s oporným múrom, vymeníme zvodidlá. Zrekonštruujeme štyri mosty a 11 priepustov, postavíme autobusovú zastávku,“ vymenoval Guzi.

Dodal, že doba výstavby je 12 mesiacov. Nezapočítava sa do nej však zimné obdobie.

Podobné príspevky