Foto: Iveta Wieslerová

Žilina má svoj vianočný stromček, darovala ho rodina z mestskej časti Rosinky

Mariánske námestie začína pomaly dýchať sviatočnou atmosférou. Na tradičnom mieste už stojí aj hlavný vianočný stromček Žiliny. Prestížnu pozíciu bude tento rok zastávať 14 metrov vysoká jedľa srienistá. Krásny strom doteraz zdobil záhradu rodinného domu v Rosinkách.

Rodina Ďurišová sa s ním musela rozlúčiť po 29 rokoch, pretože drevina svojou veľkosťou ohrozovala bezpečnosť okolia a bolo ju nutné odstrániť. Darcovia stromu majú radosť, že ich miláčik strávi posledné dni života v takomto vznešenom postavení.

Podľa ich slov jedlička nie je žiadny výstavný amatér. Do úlohy vianočného stromčeka ju riadne zaučili, keďže v minulosti túto funkciu pravidelne plnila pre rodinné účely.

Vianočný stromček slávnostne rozsvieti Mikuláš spolu s deťmi v utorok 5. decembra o 17.00 hod.

Veľa ľudí sa pýta, prečo na námestí nezasadíme nejaký ihličnan, ktorý by vždy na konci roka plnil úlohu vianočného stromčeka.

Podľa Útvaru hlavného architekta mesta Žilina máme obrovské šťastie, že na Mariánskom námestí rastú krásne lipy. Pre veľký ihličnan, ktorý by v ich susedstve mal byť natrvalo, už žiaľ miesto nie je.

Mestský úrad preto každoročne zabezpečuje nový strom, ktorý je už dlhšiu dobu určený na vypílenie z objektívnych dôvodov – nevhodné životné podmienky alebo bezpečnosť ľudí a majetku.

Podobné príspevky