Foto: Obec Martinček ,Liptov

V liptovskej obci Martinček vybudovali športovo-oddychový areál

Spoluprácu s MAS Dolný Liptov ocenil aj starosta obce Juraj Bobek.

Športovo – oddychový areál v obci Martinček v okrese Ružomberok vybudovali v spolupráci s občianskym združením (OZ) Partnerstvo pre Miestnu akčnú skupinu (MAS) Dolný Liptov.

Projekt získal podporu vo výške 16.292 eur zo zdrojov Európskej únie v rámci iniciatívy Leader. TASR o tom informovala Zuzana Gvizdová z OZ Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov.

Doplnila, že postavili futbalové ihrisko s bránkami a ochrannou sieťou, detské ihrisko s kolotočom, hojdačkami a pieskoviskom.

Osadili workoutové prvky a vybudovali dva drevené altánky. „Športovo – oddychový areál si okamžite našiel obľubu u rodičov s deťmi, mladých v obci, aj ľudí v strednom a vyššom veku. V kombinácii s unikátnym horským prostredím vytvára skvelý priestor pre trávenie voľného času,“ priblížila.

Pre malé obce v regióne je podľa nej akákoľvek finančná investícia náročná. „Ale rovnako ako veľké obce, aj tie menšie potrebujú budovať či opravovať veci tak, aby sa všetkým žilo lepšie a kvalitnejšie,“ podotkla.

Spoluprácu s MAS Dolný Liptov ocenil aj starosta obce Juraj Bobek. „Neviem si predstaviť, ako by sme si takýto projekt financovali sami,“ dodal.

Podobné príspevky