MHD v Dolnom Kubíne bude tri dni premávať bezplatne

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk – Hana Štefánková

Podľa vedúceho odboru dopravy a miestneho hospodárstva Mestského úradu v Dolnom Kubíne Miroslava Kosmeľa budú niektoré autobusy premávať priamo k domu smútku na najväčšom dolnokubínskom cintoríne.

Autor TASR

Dolný Kubín 26. októbra (TASR) – Mestská hromadná doprava (MHD) v Dolnom Kubíne bude premávať bezplatne v sobotu (28. 10.), v nedeľu (29. 10.) a v stredu (1. 11.). TASR o tom informoval Martin Buzna z kancelárie primátora mesta.

Doplnil, že počas týchto dní pribudne desať mimoriadnych spojov na nový cintorín a do mestskej časti Kňažia. „Zoznam odchodov autobusov je zverejnený na informačných tabuliach mesta, na internetovej stránke mesta, na sociálnych sieťach aj na konkrétnych cintorínoch. Projekt aj v tomto roku financujeme z výnosu parkovacieho systému mesta,“ uviedol primátor Dolného Kubína Ján Prílepok.

Podľa vedúceho odboru dopravy a miestneho hospodárstva Mestského úradu v Dolnom Kubíne Miroslava Kosmeľa budú niektoré autobusy premávať priamo k domu smútku na najväčšom dolnokubínskom cintoríne. „Výhodou tohto spôsobu prepravy je to, že vás autobus zavezie až pred vchod na cintorín a nemáte problém s parkovaním svojho auta,“ podotkol.

Dolnokubínska samospráva spravuje osem cintorínov s viac ako 3700 hrobovými miestami. Na novom cintoríne a v blízkosti Historického cintorína otvorí v sobotu (28. 10.), v nedeľu (29. 10.) a v stredu (1. 11.) verejné toalety v čase od 10.00 h do 18.00 h, dodal Buzna.

Podobné príspevky