Foto: Facebook/Vlčince/Miroslav Olešnaník

Na okružnej križovatke na Ulici Vysokoškolákov v Žiline bude dopravná výluka od piatka 6. októbra od 10:00 hod. do nedele 8. októbra do 23:00 hod.

Žilinská samospráva informuje o plánovanej výluke trolejbusových liniek číslo 1, 5 a 6 v oblasti okružnej križovatky na Ul. Vysokoškolákov na Vlčincoch. Výluka bude v tejto časti mesta platiť od piatku 6. októbra od 10.00 hod. do nedele 8. októbra do 23.00 hod. Zhotoviteľ turbo-okružnej križovatky bude zabezpečovať prepojenie trakčného vedenia na novej križovatke z Ulice Vysokoškolákov a Obchodnej ulice.

Traťové úseky Aupark – Vlčince (linka č. 5) a Štefánikovo námestie – Vlčince (linky č. 1 a 6) nebudú v tomto období pre trolejbusy prejazdné. Trasy týchto liniek budú odklonené na Predmestskú a Košickú ulicu. Na zastávke Sv. Cyrila a Metoda sa napoja na pôvodnú trasu. V piatok 6. októbra budú v čo najväčšej miere na trolejbusové linky č. 5 a 6 nasadené autobusy, ktoré budú premávať po pôvodnej trase po Spanyolovej ulici okolo nemocnice.

V piatok od 10.00 hod. bude zavedená kyvadlová doprava v úsekoch Aupark – Sv. Cyrila a Metoda (linka č. 5) a Štefánikovo námestie – Sv. Cyrila a Metoda (linky č. 1 a 6), aby bola zabezpečená obsluha nemocnice a plavárne po pôvodných trasách liniek č. 1, 5 a 6. V piatok podvečer Dopravný podnik mesta Žiliny vymení zostávajúce trolejbusy za autobusy a zruší kyvadlovú dopravu. Cez víkend budú na uvedené linky nasadené autobusy a prevádzka bude bez obmedzení.

Zároveň mesto Žilina oznamuje, že v pondelok 9. októbra už budú všetky trolejbusové a autobusové linky premávať bez obmedzení po novej turbo-okružnej križovatke. Linka č. 6 bude opätovne zachádzať aj pred OC Dubeň. Trasa linky č. 30 sa vráti z obchádzkovej trasy (Ul. Za plavárňou) na Ul. Vysokoškolákov, obnoví sa zastávka Internátna (smer centrum) pri poliklinike ŽILPO a zruší sa dočasná zastávka Internátna (smer Žilinská univerzita) na obchádzkovej trase.

Dopravný podnik v Žiline informoval o zmenách na viacerých linkách

ZMENY V CESTOVNOM PORIADKU LINIEK Č. 6 A 30

Vážení cestujúci,

dávame vám do pozornosti, že od 9. 10. 2023 budú platiť zmeny v cestovnom poriadku liniek č. 6 a 30, ktoré boli vyvolané nasledovnými dôvodmi:

✅ukončenie rekonštrukcie kruhového objazdu na ulici Vysokoškolákov,

✅ požiadavky cestujúcich,

✅ prevádzkové dôvody.

ZMENA TRASY

Linka č. 6

▪ vrátenie trasy do pôvodného stavu pred rekonštrukciou kruhového objazdu (spoje budú opäť zachádzať k OC Dubeň)

POSUNUTIE ODCHODOV SPOJOV

Linka č. 30

▪ v režime „pracovné dni“ zo zastávky „Univerzitná“ s časom odchodu o 15:00, 16:00, 18:00 hod. na 15:05, 16:05, 18:05 hod.,

▪ v režime „pracovné dni“ zo zastávky „Vrania“ s časom odchodu o 8:27 hod. na 8:29 hod.,

▪ v režime „pracovné dni“ zo zastávky „Internátna“ s časom odchodu o 8:02 hod. na 8:05 hod.,

▪ v režime „voľné dni“ zo zastávky „Vrania“ s časom odchodu o 13:07 hod. na 13:02 hod.

PRIDANIE SPOJA

Linka č. 30

▪ v režime „pracovné dni“ zo zastávky „Univerzitná“ v smere na železničnú stanicu s časom odchodu o 17:05 hod.

SKRÁTENIE SPOJA

Linka č. 30

▪ v režime „voľné dni“ zo zastávky „Vrania“ v smere na železničnú stanicu s časom odchodu o 13:02 hod.

ZMENA ČASU JAZDY

Linka č. 30

▪ zmena času jazdy z 1 minúty na 2 minúty medzi zastávkami „Internátna“ – „Vysokoškolákov, plaváreň“.

Nový cestovný poriadok dotknutých liniek nájdete nižšie:

▶ linka č. 6: https://lnk.sk/csq4

▶ linka č. 30: https://lnk.sk/ruyl

Za plánované obmedzenia sa občanom ospravedlňuje vedenie mesta Žilina.

Podobné príspevky