Okresný súd v Žiline odročil súd s Monikou J. v kauze súvisiacej s barom Fatima

Na snímke uprostred v modrom svedok Michal V. pred vstupom do sály na pojednávanie na Okresnom súde v Žiline vo štvrtok 28. septembra 2023. Foto: TASR Daniel Stehlík

Obžalobe, podanej pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti, čelí okrem iných bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J.

Žilina 28. septembra (TASR) – Na Okresnom súde (OS) Žilina sa vo štvrtok nezačalo hlavné pojednávanie v kauze súvisiacej s trenčianskym barom Fatima. Sudkyňa ho odročila na 2. novembra. Dôvodom bola neprítomnosť obžalovaného Petra V. zo zdravotných dôvodov a zmena jeho obhajcu.

Obžalobe, podanej pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti, čelí okrem iných bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. Na štvrtkové pojednávanie neprišla, ale súhlasila s pojednávaním v jej neprítomnosti. Obžalobe čelí aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róbert K., ktorý sa na pojednávaní zúčastnil.

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu súd vyhodnotil, že ospravedlnenie Petra V. nebolo dôvodné ani včasné. „Za toto ospravedlnenie dostal poriadkovú pokutu 800 eur. A pokiaľ ide o dôvody nevykonania pojednávania, chýbal jeho novozvolený obhajca. Predchádzajúcich obhajcov zmenil a oznámil to súdu v stredu večer,“ povedal.

Prípad sa v minulosti pojednával na Okresnom súde Trnava. Ústavný súd SR však v závere marca zrušil uznesenie Najvyššieho súdu SR, ktorý v septembri 2021 presunul kauzu Fatima zo súdu v Trenčíne do Trnavy. Najvyšší súd napokon prípad pridelil OS Žilina. Hlavné pojednávanie sa uskutoční aj 7. decembra.

Podobné príspevky