Poslanci v Liptovskom Mikuláši schválili viaceré rekonštrukcie ciest

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na jar 2024 zmodernizujú cestu na Majerskej ulici, kde tiež pribudnú nové parkovacie miesta.

Liptovský Mikuláš 13. septembra (TASR) – Financovanie rekonštrukcií viacerých ciest aj výstavbu nových parkovísk v Liptovskom Mikuláši schválilo v týchto dňoch tamojšie mestské zastupiteľstvo. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Ešte tento rok dá radnica zrekonštruovať a rozšíriť parkovacie plochy na Hradišskej a Borbisovej ulici, na Vrlíkovej vybuduje nové parkovisko. Na jar 2024 zmodernizujú cestu na Majerskej ulici, kde tiež pribudnú nové parkovacie miesta. „Spolu by tak do jari mohlo v Liptovskom Mikuláši pribudnúť 250 nových parkovacích miest,“ uviedla hovorkyňa.

Dodala, že potreba dobudovať parkovacie a spevnené plochy pre obyvateľov na Hradišskej ulici na Podbrezinách vznikla na základe nedostatočnej kapacity parkovacích plôch. „Zrealizujeme preto nové parkovacie miesta spolu s chodníkmi, ich súčasťou bude aj nové verejné osvetlenie,“ priblížila Čapčíková. K existujúcim 58 parkovacím miestam pribudne 44 nových.

Na Borbisovej plánujú zväčšiť parkovaciu kapacitu pre dva bytové domy. „Urobíme nové parkovacie miesta spolu s prístupovými komunikáciami a novým verejným osvetlením,“ konkretizovala hovorkyňa mesta. Ako dodala, pribudnú tiež spevnené plochy pod kontajnery na separačný odpad. V rámci stavebných úprav sa na existujúcich priechodoch pre chodcov zvažuje zriadenie bezbariérových priechodov pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Spolu bude k dispozícií 99 nových parkovacích státí.

Odstavné plochy Vrlíkovej ulici na Nábreží vzniknú rekonštrukciou príjazdovej komunikácie. Stavbu podľa Čapčíkovej začnú realizovať v októbri tohto roku. „Projektová dokumentácia rieši príjazdovú komunikáciu aj na novej ploche a vytvorí sa nové parkovisko s kapacitou 20 nových stojísk,“ povedala.

Druhú etapu stavebných úprav na miestnej ceste na Majerskej ulici chcú robiť na jar budúceho roka. Hovorkyňa zdôraznila, že súčasťou stavby bude aj doplnenie verejného osvetlenia. Nové parkovacie státia vzniknú najmä na zelenej ploche južne od centra voľného času. „Pôjde o rekonštrukciu obojsmernej komunikácie šírky šesť metrov a o realizáciu 167 odstavných stojísk. Z nich 78 budeme rekonštruovať, k nim pribudne 89 nových,“ doplnila Čapčíková.

Podobné príspevky