Mesto Martin bude o zákaze parkovať na chodníku informovať osobne alebo nálepkou

Od 1. októbra bude možné zaparkovať vozidlá len na mieste určenom dopravnou značkou alebo dopravným zariadením.

Ilustračná snímka. Foto: Mesto Martin

Martin 11. septembra (TASR) – Martinská mestská polícia (MsP) sa sústredí v prvej fáze zavádzania zákazu parkovania na chodníkoch predovšetkým na informačnú kampaň. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej bude vo zvýšenej miere informovať vodičov parkujúcich na chodníkoch osobne aj informačnými nálepkami.

Pripomenula, že od 1. októbra bude možné zaparkovať vozidlá len na mieste určenom dopravnou značkou alebo dopravným zariadením. „Upozorňujeme najmä majiteľov rodinných domov, aby motorové vozidlá parkovali pokiaľ možno v dvoroch alebo garážach a nenechávali ich odstavené na chodníkoch. Vodičov upozorňujeme, že takéto státie sa bude riešiť v zmysle zákona,“ upozornil predseda predstavenstva spoločnosti Turiec, a. s., Peter Gavorník.

Mesto Martin už v minulosti pristúpilo k vyznačeniu parkovacích miest na chodníkoch, kde je takéto státie možné a chodník s priľahlou komunikáciou spĺňajú šírkové parametre. „Novelu zákona o cestnej premávke vítame. Zamedzením parkovania na chodníkoch sa uvoľní verejný priestor, ktorý má primárne slúžiť chodcom. Problematika parkovania na chodníkoch bude taktiež jednou zo súčastí pripravovanej celomestskej parkovacej politiky,“ dodal Gavorník.

Podobné príspevky