V Ružomberku členovia okrskových volebných komisií zložili sľub do rúk primátora mesta Ľubomíra Kubáňa pre parlamentné voľby 2023

1 minute, 17 seconds Read

Sľubom do rúk ružomberského primátora Ľubomíra Kubáňa začali dnes 6. septembra svoju činnosť okrskové volebné komisie v Ružomberku pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Ich členovia si na dnešnom prvom zasadnutí v ružomberskom Kultúrnom dome A. Hlinku zároveň vyžrebovali svojich predsedov a podpredsedov.

🗣️“Na vašich pleciach je povinnosť zabezpečiť to, aby tento proces voľby prebiehal zákonne a legitímne. Pri výkone vašej funkcie vo volebných komisiách, napriek tomu, že v nich mnohí zastupujte konkrétne politické strany a hnutia, vám prajem, aby ste ju vykonávali svedomito, nestranne a v súlade s Ústavou Slovenskej republiky i platnými zákonmi,” povedal v príhovore k členom komisií Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok.

Predčasné parlamentné voľby sa na celom území Slovenska uskutočnia v sobotu 30. septembra, volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 hod. V Ružomberku budú môcť občania starší ako 18 rokov uplatniť svoje právo voliť v 24 volebných okrskoch a v rovnakom počte volebných miestností. V predčasných parlamentných voľbách si budeme vyberať z 24 registrovaných politických strán a hnutí a jednej koalície. O dôveru voličov sa uchádza celkom 2 722 kandidátiek a kandidátov do NR SR.

Informácie k voľbám do NR SR sú uverejnené na webovom sídle ministerstva vnútra aj na stránke mesta.

Podobné príspevky

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: