Multižánrový festival na Orave ponúkne divadlo či dizajnový market

S divadelnými inscenáciami sa predstavia Slovenské komorné divadlo Martin, Divadlo bez domova, nezávislé divadlo Jedným dychom i námestovské autorské divadlo dNO.

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Námestovo 4. septembra (TASR) – Na Orave sa tento týždeň koná štvrtý ročník multižánrového festivalu Slanický ostrov divadla. V programe sa predstavia profesionálne divadelné súbory i ľudia bez domova. Témou aktuálneho ročníka je domov. TASR o tom informoval riaditeľ festivalu Peter Balcerčík.

Podujatie bude do nedele (10. 9.) na Slanickom ostrove umenia a v Námestove. S divadelnými inscenáciami sa predstavia Slovenské komorné divadlo Martin, Divadlo bez domova, nezávislé divadlo Jedným dychom i námestovské autorské divadlo dNO. Súčasťou programu sú debaty a diskusie, hudobné a tanečné performance, program pre deti a dizajnový market.

Hoci pocit domova nie je striktne viazaný iba na jedno jediné miesto, väčšine z nás sa asociuje práve s rodnou krajinou. Tou našou je Slovensko. Aj preto sa budeme na festivale zamýšľať, rozprávať a hľadať odpovede na otázky o tom, aké bolo Slovensko, aké je a aké ho chceme mať,“ uviedol Balcerčík.

Slanický ostrov divadla nadviazal tento rok spoluprácu s iniciatívou IPčko. „Počas festivalu budú odborníci diskutovať o duševnom zdraví so stredoškolákmi na vybraných oravských školách. Bezplatné psychologické poradenstvo bude dostupné počas celého festivalového víkendu v stane IPčka na Hviezdoslavovom námestí v Námestove,“ dodal riaditeľ.

Festival vznikol na hornej Orave v roku 2020. Stoja za ním ľudia združení okolo občianskeho združenia Kult1623.

Podobné príspevky