Po večeroch bude plaváreň v Liptovskom Mikuláši patriť výhradne verejnosti

Mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši. Foto: Mesto Liptovský Mikuláš

V utorky až štvrtky si môžu prísť ľudia zaplávať do mestského bazéna aj v skorých ranných hodinách.

Liptovský Mikuláš 27. augusta (TASR) – Verejnosť bude mať od septembra na mestskej plavárni v Liptovskom Mikuláši po novom k dispozícii celý bazén. Medzi 16.00 a 19.00 h budú mať plavecké kluby vyhradené už len dve dráhy, návštevníci budú môcť využiť zvyšné štyri. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Časový rozvrh pre školy a kluby sme usporiadali tak, aby zaberali bazén v časoch, keď je väčšina ľudí ešte v práci. Takže plaváreň je teraz dostupnejšia pre tých, ktorí si chcú prísť zaplávať popoludní a večer,“ priblížil Martin Kögel z Verejnoprospešných služieb mesta.

Mestská plaváreň v Liptovskom Mikuláši. Foto: Mesto Liptovský Mikuláš

V utorky až štvrtky si môžu prísť ľudia zaplávať do mestského bazéna aj v skorých ranných hodinách. Celý bazén im bude v tieto tri dni k dispozícii od 6.00 do 8.00 h. „Aktuálny rozpis využitia bazéna vždy na nasledujúci týždeň je pravidelne vyvesený na vstupných dverách plavárne a na sociálnej sieti mestskej plavárne,“ uviedla Čapčíková.

Podotkla, že plaváreň je navštevovaná počas celého roka. Vyššiu obsadenosť má podľa hovorkyne v letnom období, keď ju využívajú aj turisti. „V septembri začína mesto na budove s opravou strechy. Pôvodná na niektorých miestach zatekala, čo spôsobilo problémy s elektroinštaláciou a budovu musela radnica na niekoľko týždňov zatvoriť,“ priblížila. Novú strechu dostanú plavci v októbri, oprava neobmedzí chod plavárne.

Podobné príspevky