Kúpalisko v Podhájskej v noci poškodilo pravdepodobne tornádo, prevádzka je pozastavená do odvolania. Škody sú aj po celej obci

V pondelok večer postihla obec Podhájska veterná smršť. Ako informuje v statuse na sociálnej sieti Facebook, značné škody sú v okolí termálneho kúpaliska, ktoré je až do odvolania zatvorené. „Na odstránení škôd a opätovnom otvorení sa intenzívne pracuje,“ informuje termálne kúpalisko.

Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) i dobrovoľné hasičské zbory v noci pre silné búrky na západe Slovenska zasahovali 112-krát.

Ako na sociálnej sieti informuje HaZZ, najhoršia situácia bola v Nitrianskom kraji, kde bolo potrebných 66 zásahov. Ďalších 19 zásahov bolo potrebných v Trenčianskom kraji a 16-krát zasahovali hasiči aj v Bratislavskom kraji. V Trnavskom kraji realizovali 11 zásahov.

„Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných a naklonených stromov z cestných komunikácií, odstraňovaní popadaných a poškodených káblov elektrického vedenia a pri zakrývaní budov po odtrhnutí striech,“ uviedol HaZZ.

13:22 AKTUALIZÁCIA: Podľa portálu iMETEO.sk mohlo ísť dokonca o ojedinelý výskyt tornáda, túto možnosť preveruje aj Slovenský hydrometeorologický ústav.

Podobné príspevky