Energetická kalamita po búrkach na severe Slovenska pokračuje

Severnými okresmi Slovenska sa v sobotu 26. augusta 2023 prehnala silná búrka s nárazovým vetrom. Viaceré úseky ciest zostali neprejazdné pre popadané stromy a sú na nich zaplavené miesta. Na snímke strecha, ktorú strhlo z kultúrneho domu v žilinskej mestskej časti Považský Chlmec v nedeľu 27. augusta 2023. Foto: TASR – Daniel Stehlík

Energetici aktuálne evidujú poruchy na 17 vedeniach vysokého napätia.

Autor TASR

dnes 11:41

Žilina 27. augusta (TASR) – Energetická kalamita na severe Slovenska po sobotňajších (26. 8.) búrkach pokračuje. Nedeľu začínalo bez elektriny takmer 7000 odberných miest. Väčšina z nich v okrese Púchov, na Kysuciach a severe Oravy. TASR o tom informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Energetici aktuálne evidujú poruchy na 17 vedeniach vysokého napätia. Mimo prevádzky je 150 trafostaníc. Okrem toho musia elektrikári riešiť 60 porúch na úrovni nízkeho napätia. „V niektorých lokalitách ich čakajú relatívne jednoduché a rýchle opravy, takže počas nedele obnovia dodávku elektriny pre tisícky domácností. Ale čakajú ich aj komplikované práce a už teraz je jasné, že niektorí odberatelia v okolí Púchova a na Kysuciach zostanú bez elektriny minimálne do pondelka (28. 8.),“ priblížil Gejdoš.

Dodal, že podrobnejšie informácie budú k dispozícii večer. „Podľa toho, ako sa bude pracovníkom SSD dariť riešiť jednotlivé problémy, prípadne hľadať spôsoby, ako zasiahnutých odberateľov zásobovať alternatívne,“ vysvetlil. Zdôraznil, že energetici sú v plnom nasadení.

Severnými okresmi Slovenska sa v sobotu prehnala silná búrka s nárazovým vetrom. Okrem energetickej kalamity spôsobila aj dopravné komplikácie na viacerých úsekoch ciest.

Podobné príspevky