Foto: Pixabay.com

Bez elektriny je viac ako 20.000 odberných miest na severnom Slovensku

Najkritickejšia situácia je momentálne v okresoch Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto a Námestovo.

dnes 21:37

Žilina 26. augusta (TASR) – Na severe Slovenska zostáva po intenzívnej búrke bez elektrickej energie viac ako 20.000 odberných miest. Najviac postihnutými regiónmi sú Horné Považie, Kysuce a sever Oravy. TASR o tom v sobotu večer informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

„Búrka, ktorá sa popoludní prehnala severom stredného Slovenska zapríčinila početné poruchy na elektrických vedeniach. Dlhodobejšie výpadky elektriny zasiahli viac ako 40.000 odberných miest. Ešte o 19.00 h nemalo elektrický prúd približne 20.000 domácností,“ zhodnotil Gejdoš.

Podotkol, že energetici dostávajú situáciu postupne pod kontrolu. Počas soboty obnovia dodávku vo viacerých lokalitách. „Aj napriek tomu musia niektorí obyvatelia počítať s tým, že viaceré opravy potrvajú minimálne do nedele (27. 8.), prípadne dlhšie,“ povedal hovorca. Dodal, že hovoriť o konkrétnych obciach alebo oblastiach je vzhľadom na rýchlo sa meniacu situáciu ešte predčasné.

Najkritickejšia situácia je momentálne v okresoch Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto a Námestovo. Popoludní sa objavili problémy s distribúciou elektriny prakticky vo všetkých okresoch Žilinského kraja a tiež v severnej časti Trenčianskeho kraja. Tam, kde to technické možnosti a situácia umožňovali, došlo v krátkom čase k presmerovaniu zásobovania cez neporušené okruhy.

Najviac výpadkov podľa Gejdoša spôsobili stromy a konáre poopierané alebo popadané na vzdušné vedenia vysokého napätia. „Keďže došlo k poškodeniam na rozsiahlom území, vyhľadávanie poruchových miest je časovo náročné a v niektorých oblastiach stále prebieha,“ vysvetlil.

Podobné príspevky