Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad FC Košice 3:0 v 4. kole Niké ligy

Presadil sa Iľko, keď sa po zaváhaní súpera dostal za obranu domácich – 0:3.

Autor TASR

(TASR) – Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na ihrisku FC Košice 3:0 v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy.

Za tretím víťazstvom v sezóne vykročili vydareným úvodom zápasu, keď v 9. minúte Sauer zužitkoval prihrávku Bariho po chybe Košičanov. Od 23. minúty viedli hostia už 2:0 zásluhou Essombu, ktorý bol na konci rýchleho protiútoku hostí. Košičania sa viackrát dostali k ofenzívnym akciám, ale chýbal im dôraz aj presnosť v zakončení. V úvode druhého polčasu sa neujala ani šanca Šindelářa a hostia, ktorí si bez väčších problémov strážili dvojgólový náskok, poistili svoje víťazstvo v 74. minúte. Presadil sa Iľko, keď sa po zaváhaní súpera dostal za obranu domácich – 0:3.

Nováčik najvyššej súťaže FC Košice má po troch odohratých zápasoch na konte jeden bod a je o skóre na poslednom 12. mieste. Žilinčania poskočili na čelo tabuľky.

FC Košice – MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Góly: 9. Sauer, 23. Essomba, 74. Iľko. Rozhodovali: Dohál – Košecký, Čajka, ŽK: Golikov, Krivák – Ďuriš, Stojčevski, Belaník, Rusnák

Košice: Kira – Šindelář, Krivák (80. Greššák), Jakubko (62. Petrák) – Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák (62. Vasiľ) – Pačinda, Medved (62. Sagna), Faško

Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Bari, Sauer (79. Myslovič), Gidi, Javorček (64. Rusnák) – Essomba (64. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Adang)

hlasy:

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Pripravovali sme sa na to, že hra Žiliny bude rýchla a kolmá. Škoda chýb, ktoré sme spravili. Súper bol veľmi efektívni. My sme sa dostali do niekoľkých šancí, ale futbal sa hrá na góly. Zatiaľ platíme nováčikovskú daň, pretože v 2. lige nás súperi až tak netrestali za chyby, no tu v najvyššej súťaži vidíme, že tímy vedia potrestať každé zaváhanie. Je to nejaký proces a verím, že sa budeme zlepšovať. Ak chceme byť úspešní, tak potrebujeme dávať góly. Dnes sme mali na to, aby sme dali 2-3 góly, ale vieme, že na ´keby´ sa nehrá.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: „Myslím si, že naši hráči podali skvelý tímový výkon a nadviazali na nedávny domáci zápas. V oboch polčasoch nás viackrát podržal brankár Belko. To bolo pre naše víťazstvo veľmi dôležité. S výsledkom aj s predvedenou hrou sme spokojní a vezieme si cenné víťazstvo.

Mario Sauer, strelec prvého gólu Žiliny: „Zápas sme začali veľmi dobre, dali sme rýchly gól. Potom sme si výsledok strážili do konca. Domáci mali nejaké šance, ale nás v dôležitých momentoch podržal brankár Belko.

Podobné príspevky