Ústrednú časť osláv 160. výročia Matice slovenskej presunuli

Na snímke inscenované valné zhromaždenie Matice slovenskej (MS) z roku 1863, ktoré sa konalo v rámci osláv 160. výročia založenia Matice slovenskej a 30. výročia vzniku Slovenskej republiky v Martine Foto: TASR – Daniel Stehlík

Organizátori informovali, že sa ruší program, ktorý sa mal odohrávať na kamennom pódiu pri Turčianskej galérii v sobotu o 12.30 h.

Autor TASR

dnes 11:29

Martin 5. augusta (TASR) – Oslavy 160. výročia vzniku Matice slovenskej (MS) budú v sobotu v Martine pokračovať ústredným dňom so slávnostným galaprogramom. Organizátori pre nepriaznivú predpoveď počasia presunuli celý program z priestoru pred sídelnou budovou MS do športovej haly v Martine – Podháji. Informoval o tom tajomník Matice slovenskej Ján Seman.

Sobotný program odštartujú od 12.30 h folklórne matičné kolektívy zo všetkých kútov Slovenska a zahraničia. V podvečerných hodinách (od 17.30 h) sa uskutoční slávnostný galaprogram s názvom 160 rokov v Turčianskej záhradke, 30 rokov v Slovenskej republike.

Vyvrcholením celého programu bude vystúpenie Slovenského ľudového umeleckého kolektívu a následne koncert pod názvom Matica pre mladých, Matica pre súčasnosť, kde vystúpia slovenské speváčky Veronika Rabada a Zuzana Smatanová.

Organizátori informovali, že sa ruší program, ktorý sa mal odohrávať na kamennom pódiu pri Turčianskej galérii v sobotu o 12.30 h.

Štvordňové oslavy 160. výročia založenia Matice slovenskej vyvrcholia v nedeľu (6. 8.) slávnostnou bohoslužbou.

Podobné príspevky