Karol Duchoň zažíva úspech aj 40 rokov po smrti

Karol Duchoň zažíva úspech aj 40 rokov po smrti. Muzikál Na srdci mi hraj! upchal diaľnicu.

Bratislava 2. augusta (OTS) – Muzikál Na srdci mi hraj! vypredal všetky miesta na amfiteátri vo Východnej. Operný spevák svojou autentickosťou oklamal aj Duchoňovu dcéru.

Karol Duchoň bol významný slovenský spevák a hudobník. Narodil sa 21. apríla 1950 v Galante. Jeho hlas bol unikátny, silný a plný, azda aj preto si získal priazeň poslucháčov nielen doma, ale aj v zahraničí. Medzi jeho najznámejšie sklady patrí Šiel šiel alebo Mám ťa rád, ktoré majú dnes na YouTube milióny zhliadnutí. Karol Duchoň zomrel 5. novembra 1985. Jeho piesne však znova ožili v muzikáli Na srdci mi hraj!, ktorý má naozaj autentického protagonistu.

Zdroj foto: Na srdci mi hraj!

Duchoň má úspech aj 40 rokov po smrti
Muzikál Na srdci mi hraj! má za sebou už desiatky predstavení, ktoré u divákov zožali veľký úspech. A niet sa čomu čudovať! Herecké obsadenie je hviezdne, výkony dychberúce. Legendárne hity hudobnej legendy zaspieval operný spevák Martin Gyimesi, ktorý si pre svoju autentickosť získal srdcia divákov. Spevák dokonca oklamal aj samotnú Duchoňovu dcéru: „Ja som na tom predstavení bola už päťkrát. Rada sa chodím pozerať hlavne na Martina. Tá charizma, ktorú on má, veď to je čistý môj otec. Hlavne ten úsmev! S mojou maminou počas predstavenia do seba štucháme, lebo nechápeme, ako môže byť niekto taký autentický. On má jeho pohyby tak naštudované, že sme z neho v nemom úžase,” hovorí Dada Duchoňová.

Zdroj: Archív Dada Duchoňová

Muzikál upchal diaľnicu pred východnou
V sobotu 29. júla 2023 muzikál prišiel na amfiteáter do Východnej. Lístky sa vypredali rýchlosťou svetla, o čom svedčila aj početnosť divákov, ktorých spevácke výkony Martina Gyimesiho nenechali chladnými. Diváci dokonca upchali diaľnicu pred Východnou. Začiatok predstavenia sa musel preto posunúť.

Navštívte muzikál aj vy
Divadelné predstavenie Na srdci mi hraj! má za sebou vystúpenia na amfiteátroch v rôznych mestách. Predstavenie divákov tak uchvátilo, že rýchlo nabralo na popularite a tvorcovia sa rozhodli pridať predstavenia v Bratislave aj na jeseň 2023.

Zdroj foto: Na srdci mi hraj!

To však nie je všetko! Muzikál si budete môcť užiť v repríze aj počas roka 2024, kedy obehne amfiteátre po celom Slovensku ešte raz. Vstupenky na jesenné predstavenia môžete zakúpiť už dnes.

Podobné príspevky