Foto: Orion tím

Festival Orion sa nakoniec v Žiline neuskutočnil, pozreli sme sa na príčiny zrušenia

Na letisko v Dolnom Hričove tento rok neprídu Chuck Norris, skupiny Alphaville, Kabát či Paľo Habera & Team a ani mnohí ďalší hostia. Prvý ročník festivalu Orion sa totiž zrušil iba pár dní pred jeho otvorením. Organizátori sa ho rozhodli presunúť na rok 2024.

Multižánrový festival sa mal uskutočniť neďaleko Žiliny v dňoch 30. júna až 2. júla. Vedenie festivalu na sociálnych médiách zverejnilo informácie o smutnom, no nevyhnutnom rozhodnutí. Verejnosti však následne zabránili uverejňovať komentáre pod ich príspevkom.

Chuck Norris o Slovensku písal na Facebooku

Na jar 2023 informovalo viacero slovenských médií o plánovanej návšteve legendárneho herca, známeho z množstva akčných filmov. Majster bojových umení Chuck Norris to sám potvrdil na svojom Facebooku. „Zúčastním sa na festivale v Žiline na Slovensku, už sa teším, že sa tam stretneme!“ napísal Norris v príspevku.

Ako vtedy uviedol portál tvnoviny.sk, nebolo známe, čo presne bude náplňou jeho návštevy. Herec totiž nie je súčasťou žiadneho hudobného zoskupenia a jeho úloha v programe bola návštevníkom nejasná.

Festival Orion na svojom webe uviedol viaceré známe mená, ktoré sa na letisku v Žiline mali objaviť. Chuck Norris medzi nimi nebol. Festival mal privítať napríklad kapely Kabát, Habera & Team či Olympic, no účinkovať mali aj mená ako Richard Müller, Majk Spirit či Tomáš Klus.

Na Slovensko však hviezdy prídu

Chuck Norris nie je prvou veľkou zahraničnou hviezdou, ktorá počas tohto roka ohlásila svoju návštevu našej krajiny. Festival LOVESTREAM totiž tento rok privíta obrovské hudobné mená ako napríklad Imagine Dragons či The Killers, ako sme ťa informovali v tomto článku.

K nim však môžeme pripočítať aj ďalšie úspešné a slávne hviezdy ako Jason Derulo, Martin Garrix, Hardwell, Rag’n‘Bone Man, Editors, Jessie Ware či Kadebostany.

Vlani v Bratislave vystúpili legendárni Red Hot Chili Peppers či Dua Lipa a organizátori LOVESTREAMU sa rozhodli, že ani tento rok Slovákov nenechajú bez poriadneho obsadenia.

Podobné príspevky